Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Slyšet jinak

Slyšet jinakCo Čech, to muzikant…známé to rčení, které se mi v životě nejedenkrát potvrdilo.  A po semináři, který pro nás, učitele na ZŠ Vodní, zorganizovalo vedení školy, bych směle mohla říci:  Co člověk, to muzikant… Ukázal nám totiž, že hudební nadání, schopnost intonovat, vyluzovat libé zvuky a rytmy, ať už z hrdla, nebo z podomácku vyrobeného hudebního nástroje, je schopnost, která je člověku do vínku daná. Přestože někteří z nás jsou přesvědčeni, že hudební sluch nemají, jsou schopni naprosto bez problémů zvládnout dokonce i skromnou hudební kompozici.

Seminář byl uveden v rámci projektu ESF „Inkluzivní vzdělávání pro Olomoucký kraj“, konal se dne 1. 3. 2018 a připravili jej pro nás paní Mgr. Gabriela Všetičková, Ph.D. a pan prof. MgA., Mgr. Vít Zouhar, Ph.D. Oba dva jsou lidé, kteří se hudbou celý život zabývají a živí, zaměstnanci PdF UP v Olomouci, odborníci na slovo vzatí.  

Nenásilnou formou všechny účastníky vtáhli do víru nejrůznějších kreativních činností, které je možno aplikovat do hodin výuky hudební výchovy a jiných humanitních předmětů. Předvedli nám metodu zvanou„lidský mixážní pult“, vyzkoušeli jsme si nejrůznější hudební nástroje, které s sebou přivezli. Ve skupinách jsme předváděli všelijaké zvuky, kdy jediným instrumentem nám bylo vlastní tělo. A na konec jsme měli za úkol vymyslet jako skupina hudební skladbu za pomoci „eko“ nástrojů.

Práce nás bavila, počáteční ostych rychle opadl, odnesli jsme si mnoho nových podnětů do výuky, založených na improvizaci a týmové práci, se kterými sami můžeme dále pracovat a utvářet si je podle vlastních představ. Budete-li mít chuť, dozvědět se o projektu Slyšet jinak více, neváhejte a navštivte tento tým přímo na stránkách PdF UP: www.slysetjinak.upol.cz

Obr1.jpg Obr2.jpg 

Obr4.jpg