Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Logická olympiáda

Logická olympiádaNapsal Spáčilová Libuše :: [2. 1. 2016 17:29]
Naposledy upravené upravil Spáčilová Libuše :: [2. 1. 2016 23:42]
 

   

V pátek 6. 11. 2015 se v Národním domě v Prostějově konala Mensou pořádaná Logická olympiáda. Jednalo se o krajské kolo, do kterého mohlo z nominačního kola řešeného přes internet postoupit v každé kategorii zhruba 50 soutěžících. Kategorie A (2. – 5. třídy ZŠ) se nakonec zúčastnilo 42 dětí, kategorie B (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) 49 dětí a kategorie C (studenti všech druhů středních škol – věk do 20 let) 43 účastníků. Z tohoto krajského kola bylo možné postoupit do celorepublikového finále, které se bude konat na lukrativním místě - v míčovně Pražského hradu.

     V nejmladší kategorii Mohelnici a Základní školu Vodní reprezentoval Jan Kolář, žák třídy 5.A. Soutěžní klání bylo rozděleno do 3 dílů s odlišnými typy řešených úloh. Nutno říci, že již některé úkoly nominačního kola byly pro běžného pozorovatele neřešitelné. Ale chytré hlavičky dětí usilovně hledaly řešení a možné souvislosti i těch nejpodivnějších úkolů. Po chutném obědě, který byl pro zúčastněné připraven zdarma, přišlo ve 14 hodin vyhlášení. Z Honzovy kategorie do Prahy mohli postoupit jen 4 nejlepší řešitelé – tak určil pořadatel na základě počtu účastníků z jednotlivých krajů v nominačním kole. Pořadatelé bohužel vyhlásili pouze prvních 5 míst a na těch se Honza neumístil, takže jsme z Prostějova odjížděli zklamaní. Kompletní výsledky však nakonec ukázaly, že Honza obsadil krásné 6. místo a to se stále velmi slušným procentem vyřešených úloh oproti nejlépe umístěnému účastníkovi. Honza si moc přál podívat se do finále na Pražském hradě. Zůstal však těsně za hranicí postupujících. Ale nevzdává se a příští rok to určitě zkusí znovu.

Lucie Kolářová

 

honza.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.