Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ZŠ Vodní pořádala školní turnaj v rapid šachu

ZŠ Vodní pořádala školní turnaj v rapid šachuNapsal Spáčilová Libuše :: [2. 1. 2016 23:22]
Naposledy upravené upravil Spáčilová Libuše :: [2. 1. 2016 23:48]
 

Ve čtvrtek 3. 12. 2015 se ve spolupráci s DDM Magnet Mohelnice uskutečnila školní soutěž v rapid šachu, které se zúčastnilo 20 žáků (19 ze ZŠ Vodní a 1 ze ZŠ Mlýnská).

Někteří z účastníků turnaje jsou letitými členy šachového kroužku při DDM Magnet, jiní si přišli porovnat úroveň šachových dovednosti se svými spolužáky. Na hladký průběh a dodržování pravidel dohlížel kvalifikovaný rozhodčí – pan Karel Volek.

Hráče čekalo 7 kol – tj. 7 partií. Přestože byly propozicemi udány 2 kategorie (1. stupeň a 2. stupeň ZŠ), hráli žáci dohromady, což bylo jistě zajímavější. Ukázalo se, že i mezi dětmi z prvního stupně je několik šikovných šachistů, kteří dokáží potrápit spolužáky z vyšších ročníků.    

Očekávaný souboj bratrů Kolářových, kteří patří v šachu ke krajské špičce, přišel v předposledním kole. Po „bratrovražedném“ souboji partie skončila remízově. A protože ani Radek ani Honzík neprohráli v žádné další partii, rozhodlo o celkovém pořadí až pomocné hodnocení.

Celkově tedy zvítězil Jan Kolář z 5.A (6,5 bodu), následován Radomírem Kolářem z 9.C (6,5 b.), třetí byl Rostislav Nantl ze 7.B (5 b.). Obě kategorie však byly vyhodnoceny samostatně.

Příjemné bylo, že na konci turnaje čekala na každého účastníka za jeho snažení drobná odměna v podobě tatranky. A protože ZŠ Vodní přispěla i na pořízení cenového fondu, obdrželi první 3 v každé kategorii malý balíček.

VÝSLEDKY:

1. stupeň ZŠ:

  1. místo – Jan Kolář 5.A
  2. místo – Jakub Navrátil 2.B
  3. místo – Lukáš Bittner 5.B

2. stupeň ZŠ:

  1. místo – Radomír Kolář 9.C
  2. místo – Rostislav Nantl 7.B
  3. místo – Vít Zatloukal 8.A

 007.JPG           014.JPG


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.