Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mohelničtí muzikanti a finále Dětské Porty v Praze

Mohelničtí muzikanti a finále Dětské Porty v PrazeNapsal Spáčilová Libuše :: [30. 3. 2016 9:32]
Naposledy upravené upravil Spáčilová Libuše :: [30. 3. 2016 9:37]

 

Pololetní prázdniny a navazující víkend už tradičně předznamenaly konání velkého hudebního svátku v Praze, kde se konalo celostátní finále soutěží Dětská Porta a Melodie. Také letos se jej účastnila početná mohelnická výprava pod záštitou ZŠ Vodní. Většína z dětí na podzimním „Folkovém guláši“ v Olomouci získala právo účasti ve finále hned v několika kategoriích.

V pátek 29. 1. 2016 od rána probíhalo finále soutěže Melodie 2016, kde se svým instrumentálním uměním soutěžili 4 zástupci  Mohelnice: kytarista Radomír Kolář, jeho bratr Jan Kolář, dále pianistky Markéta Adamcová a Magdalena Adamcová. Všichni 4 jsou také žáky místní Základní umělecké školy a jejich vystoupení patřila ke špičce soutěže. Porota udělila 1. místo Radomíru Kolářovi, 2. místo Markétě Adamcové. Odpoledne pak bylo zahájeno dvoudenní finále soutěže Dětská Porta 2016. V nejpočetněji obsazené kategorii JA-2 (jednotlivci a dua 12-15 let) nás reprezentovalo Duo 2 Ká – bratři Radomír a Jan Kolářovi a také ADDAMS SISTERS – sestry Markéta a Magdalena Adamcovy, které se letos účastnily poprvé a získaly od poroty 3. místo. Večer byl na programu slavnostní koncert pořádaný k 25. jubilejnímu ročníku Dětské Porty. Divákům se krátkým vystoupením znovu představili držitelé nejvyšších ocenění z předchozích let – mezi koncertujícími měla Mohelnice hned 2 zástupce: dětskou skupinu Vodníci a sólistku Irenu Petříkovou.

V sobotu 30. 1. 2016 program finále Dětské Porty pokračoval. Na řadu přišla kategorie JP – jednotlivci s pedagogickým doprovodem. Zde jsme měli také „želízko v ohni“ – Julii Petříkovou, kterou na kytaru doprovázel tatínek Radek Petřík. Julča svým výkonem obsadila skvělé 2. místo. Odpoledne v kategorii SA – skupiny do 15 let vystupovali Vodníci (Vít Štaigl, Radomír Kolář, Kristýna Rozsívalová). Jejich výkon nenechal nikoho na pochybách, letos to bylo opět 1. místo. Později přišla na řadu kategorie JB – jednotlivci a dua 15-18 let - ve které soutěžila Irena Petříková. Ta představila své nové autorské písně, které jsou opravdu úžasné a emotivní. Zcela zaslouženě získala 1. místo.

Krásným završením smrště ocenění pro mohelnické účastníky bylo udílení Autorské Dětské Porty, kdy mezi třemi vyhlášenými byla za své písně oceněna Irena Petříková a dále také Vít Štaigl.

Všem hudebníkům gratulujeme k předvedeným skvělým výkonům, krásným výsledkům a přejeme jim, aby jim to dobře hrálo i nadále... V neposlední řadě děkujeme Základní škole Vodní za podporu dětí a skvělou spolupráci.

 logo_porta.jpg           obr_1.jpg

 

Lucie a Radomír Kolářovi

 

 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.