Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Adventní dílna na ZŠ Vodní

Adventní dílna na ZŠ VodníDatum konání:
21.11.2016

Začal advent, období nejen předvánočních příprav, ale i doba, kterou bychom měli strávit v rodinném kruhu, je to čas, kdy je dobré oživovat tradice, dotknout se kořenů. K adventnímu období neodmyslitelně patří adventní věnec se čtyřmi svícemi, které symbolizují čtyři neděle před Štědrým dnem.

Děti ze školní družiny pojaly advent také jako příležitost ke spolupráci s rodiči, prarodiči a spolužáky při výrobě adventního věnce. V příjemné předvánoční atmosféře za doprovodu koled si děti vyráběly a zdobily věnce přesně dle svých představ. Pro vzácné hosty byly připraveny rozmanité ozdoby – větvičky, svíčky, šišky, sušené květiny, mašle, koření a mnoho dalších ozdob. Kdo zapomněl inspiraci či kreativitu doma, mohl čerpat náměty z vystavených adventních věnců, a paní učitelky, vychovatelky a žákyně z vyšších ročníků rády přispěly radou nebo pomocnou rukou.

Vůně perníčků jehličí a libé melodie koled přilákaly mnoho dětí i rodičů, kteří si nakonec odnesli nejen adventní věnec, ale i příjemný pocit z toho, že strávili čas se svými nejbližšími. Vždyť advent není čas nakupování a předvánočního shonu.

 100_1872.JPG 100_1869.JPG 100_1842.JPG 100_1837.JPG 100_1836.JPG 100_1835.JPG