Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ZŠ Vodní Mohelnice získala v Praze Putovní pohár předsedy vlády

ZŠ Vodní Mohelnice získala v Praze Putovní pohár předsedy vládyMuzikanti a zpěváci, kteří pracují při ŠD a ŠK ZŠ Vodní se každý rok pravidelně zúčastňují soutěží  a přehlídek po celé ČR. Oblastní kolo soutěže Brána a Folkový kvítek se koná na jaře v Šumperku a Dětská Porta, Melodie a nově i soutěž Folky Tonk  se koná vždy na podzim v Olomouci. Všichni naši muzikanti byli velmi úspěšní, vyzpívali a vyhráli si postup do národních kol všech soutěží, Julie Petříková získala i titul Absolutní vítěz oblastního kola Dětské Porty.

Finále soutěže Folkový kvítek se konalo vloni v květnu v krásném přírodním amfiteátru na Konopišti. Skupina  Vodníci ( R. Kolář, K. Rozsívalová a V. Štaigl) získala krásné 2. místo.

Národní finále soutěže Brána se konalo první adventní  víkend v Brně. Tady naše výprava opravdu zazářilaJ. Duo 2 Ká ( Jan a Radomír Kolářovi)získalo 1. místo v kategorii duí a skupin do 15 let a Vodníci také 1. místo v kategorii do 18 let a k tomu titul Absolutní vítěz s postupem na „dospěláckou“ soutěžní přehlídku Mezinárodní Porta v Ústí nad Labem.

Republikové finále soutěže Melodie se konalo v půlce ledna v Českých Budějovicích. V kategorii instrumentalistů získalo Duo 2Ká opět 1. místo.

O pololetních prázdninách se konalo v Praze republikové finále nové hudební soutěže s názvem Folky Tonk. Mohelničtí ve všech kategoriích zase úspěšní: Vodníci - 3. místo, Irča Petříková – 3. místo, Julča Petříková s tatínkem – 2. místo, Duo 2Ká – 1. místo.

Ve stejnou dobu se na druhém konci Prahy v Kongresovém centru konal již 20. ročník velkého koncertu Děti dětem, který je každoročně výběrem nejzajímavějších vystoupení republikových přehlídek soutěže Pionýrský Sedmikvítek pod záštitou předsedy vlády B. Sobotky, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR J. Hamáčka a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové. V plně obsazeném sále vystoupila i naše mohelnická skupina Vodníci a potleskem je odměnilo asi dvanáct stovek diváků, především dětí. Jako každý rok byla část programu věnována i předávání Putovních pohárů předsedy vlády České republiky za dlouhodobý přínos pro rozvoj práce s dětmi v oblasti kultury. Pro rok 2017 jsme jej z rukou vedoucího Úřadu vlády ing. P. Dvořáka a za oblast Dětská Porta převzali my ze ZŠ Vodní Mohelnice!

Moc ráda bych poděkovala za velkou pomoc a podporu mladých muzikantů všem rodičům, vedení ZŠ Vodní a také učitelům ze ZUŠ Mohelnice, kde všichni mladí muzikanti rozvíjí své hudební vzdělání.

Porta_0.jpg