Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 4. ročník okresního kola soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů na ZŠ Vodní

4. ročník okresního kola soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů na ZŠ VodníDatum konání:
7.4.2017

V pátek 7. dubna 2017 byla atmosféra na Základní škole Vodní v Mohelnici jiná než obvykle. Po roce jsme opět měli čest pořádat již 4. ročník okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů – OVOV. Řadu přihlášených škol rozšířila další škola ze Zábřeha, Severovýchod, takže se soutěže zúčastnilo celkem devět škol - ZŠ a MŠ Dubicko, ZŠ a MŠ Nový Malín, ZŠ Vodní i Mlýnská z Mohelnice, ZŠ Ruda nad Moravou, ZŠ Sluneční Šumperk a ZŠ Zábřeh, Školská. Při tomto vyšším počtu mohou do krajského kola postupovat dvě družstva a dva jednotlivci z ročníků 2007 až 2002.

Z deseti disciplín, které se plní pro získání různých stupňů odznaku (bronzový, stříbrný, zlatý a diamantový), se na okresním kole OVOV plní jen pět disciplín – hod medicinbalem přes hlavu, přeskoky přes švihadlo, trojskok, kliky a běh na 1000 m nebo dribling.

Ani letos nechyběl garant naší soutěže, bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě a mistryně světa z roku 1997, Šárka Kašpárková a její partner Michal Pogány. Oba, spolu s vedením ZŠ Vodní i zástupci města Mohelnice, se ujali zahájení. Zdůraznili náš společný cíl  podporovat v dětech přirozený vztah k pohybu a sportu.

Sportovci se rozešli na stanoviště. Odhodlání podat co nejlepší výkon bylo vidět na každém. Na stupních vítězů tak mohli stát zástupci většiny škol. Velikou radost prožívalo družstvo našich sportovců ve složení Hana Bílková, Terezie Friedlová, Adéla Miketová, Anna Miketová, Matěj Šmelko, Ondřej Brulík, Štěpán Holinka a Šimon Damajka, když vystupovali na stupínek nejvyšší. Tím si vybojovali postup do krajského kola, které se bude konat 6. června 2017 v Hranicích na Moravě. Dalších sedm sportovců postoupí za jednotlivce. Jsou to Bára Hopjanová, Anna Šafářová, Nelli Urbášková, Veronika Dřevická, Tomáš Kubíček, Michal Hošek a Petr Vaňourek.

Všem postupujícím gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

foto2.jpg foto1.jpg