Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Lyžařský kurz sedmých ročníků

Lyžařský kurz sedmých ročníkůNapsal Vetrová Klaudia :: [11. 4. 2015 22:06]
Naposledy upravené upravil Spacil Jiri :: [1. 3. 2016 15:15]

 

Tak jako každý rok se žáci sedmých ročníků ZŠ Vodní vypravili na lyžařský výcvik, který probíhal od 23. do 27. února. Útočiště našim sportovcům tentokrát poskytla chata Relaxa ve Žďárském potoce. Přestože nám počasí příliš nepřálo, všichni se těšili, že si zdokonalí techniku lyžování a užijí si lyžovačku v nově zrekonstruovaném areálu se dvěma vleky i uměle zasněžovaným svahem.

Po úvodním poučení o bezpečnosti a chování na sjezdovkách jsme s radostí obuli přeskáče a hurá na lyže. Kromě lyžování se měly děti možnost naučit základy snowboardingu. Výcvik probíhal 2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne. Každý den po návratu ze svahu jsme se těšili na teplé jídlo, které nám na chatě připravili. V době poledního klidu a osobního volna si děti našly čas na sebe a své kamarády, posílaly žhavé esemesky rodičům, lenošily nebo hrály hry na pokojích. Večerní program probíhal formou týmových her a soutěží. Stalo se již tradicí, že poslední večer patřil jenom dětem a jejich diskotéce, kterou si samy organizovaly.

Štěstěna při nás stála po celou dobu kurzu. Nikomu se nestal žádný úraz a všichni jsme se ve zdraví vrátili domů. Žáci, kteří stáli na lyžích poprvé, dokázali poslední den kurzu téměř mistrně sjet náročnou sjezdovku, snowboardisté, kteří zpočátku posedávali na svahu, ukázali všem, jak rychle se dá naučit technika, když je pevná vůle a počítá se sem tam s nějakou modřinou.

A nám nezbývá než našim sportovcům popřát, ať neztratí chuť lyžovat a zdokonalují se v dovednostech, jež se na kurzu naučili.  

 

P2246283.JPG P2246415.JPG