Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Archiv > OVOV na ZŠ Vodní přilákal přes sto sportovců

OVOV na ZŠ Vodní přilákal přes sto sportovcůNapsal Spáčilová Libuše :: [28. 4. 2015 18:41]
Naposledy upravené upravil Spáčilová Libuše :: [29. 4. 2015 10:42]
 

Rok se sešel s rokem a na den téměř přesně jsme se opět sešli na hřišti Základní školy Vodní v Mohelnici. Dne 10. dubna 2015 se zde konal již druhý ročník okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů - OVOV. Oproti loňskému roku přibyla jedna škola, a to z  Rudy nad Moravou, takže nás soutěžilo celkem devět škol - z Dubicka, Loštic, Nového Malína, obě školy z Mohelnice, Šumperka, Úsova a Zábřehu. Při počtu nižším než šest by postupovalo do krajského kola pouze jedno družstvo a z každého ročníku jeden jednotlivec. Takto mohli postupovat dva jednotlivci i dvě družstva.

Z deseti disciplín, které se plní pro získání různých stupňů odznaku (bronzový, stříbrný, zlatý a diamantový), se na okresním kole OVOV plní jen šest – sprint 60 m, medicinbal, přeskoky přes švihadlo, trojskok, kliky a  běh 1000 m nebo dribling. Opět nechyběl náš garant soutěže bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě a mistryně světa z roku 1997 Šárka Kašpárková a její partner Michal Pogány.

 Samotné soutěži předcházela náročná příprava na závody - zajišťovali se organizátoři, rozdávaly úkoly, upravovalo se hřiště, chystaly se tabulky pro zápis výkonů soutěžících, nástěnky a co bylo nejnáročnější, zajišťovalo se pěkné počasí. Týden před závody nám Apríl zařídil sněhovou chumelenici, takže jsme čekali, jestli nám v den soutěže připraví podobný žertík. Nestalo se. Slunce se na nás usmívalo od samého rána, což přispělo i k příjemné atmosféře během celé soutěže.

V 8:30 hod jsme tak mohli zahájit závod. Toho se ujala trojskokanka Šárka Kašpárková a pan ředitel školy Ing. Miroslav Hloušek. Hosty byli zástupci města Mohelnice – místostarostka Jana Kubíčková, Ing. Miroslava Březinová a pedagog volného času z Vily Doris Mgr. Vratislav Šula. Zdůraznili cíl projektu OVOV, a to zapojit co nejvíce dětí a mládeže do sportovních aktivit a motivovat je ke zlepšování fyzické zdatnosti. Všem popřáli hezké sportovní zážitky v duchu fair play. Závody začaly. Každá skupina se odebrala k své disciplíně. Všichni sportovci byli odhodlaní podat nejlepší výkony a reprezentovat tak co nejlépe svou školu. Dopoledne ubíhalo a najednou tu byla závěrečná disciplína běh na 1000 m. U startu se sešlo kolem sta žáků a žákyň. Běhů bylo celkem sedm. Bylo úžasné pozorovat, jak se účastníci tohoto klání vzájemně podporují a povzbuzují. K závěrečnému vyhlašování vítězů se sešli sportovci, hosté i organizátoři.

Na stupních vítězů stáli zástupci z většiny škol. Radost byla veliká, atmosféra příjemná. Veliké nadšení prožívali naši závodníci z družstva ze ZŠ Mohelnice Vodní – Veronika Šťastná, Pavla Kukrlová, Bára Hopjanová, Anna Marie Bártová, Alexandr Kraus, Šimon Heidenreich, Šimon Pazdera a Tomáš Kubíček, kteří stanuli na stupni druhém s 22 249 body, pouze 31 bodů za školou Sluneční ze Šumperka. Zajistili si tak postup do krajského kola, které se bude konat 9. 6. 2015 v Hranicích na Moravě. 

Postupovat budou ještě další čtyři naši jednotlivci – bratři Fialovi Petr a Jiří a benjamínci soutěže Jan Tomaščák a Ondřej Šolc. Všem gratulujeme.

 

Reportáž můžete zhlédnout na http://mohelnickatelevize.cz/sport/240-okresni-kolo-ovov-na-zs-vodni 

 

ovov_0.jpg ovov_1.jpg ovov_2.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.