Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Deváťáci stojí před zásadním rozhodnutím

Deváťáci stojí před zásadním rozhodnutímV úterý 27. září se třídní schůzky zákonným zástupcům žáků devátých tříd trošku protáhly. Ve školní jídelně se konalo neformální setkání rodičů a zástupců středních škol z Mohelnice a nejbližšího okolí.

Naši deváťáci stojí na začátku cesty, jejíž cílem je správná volba povolání. Cílem setkání byla prezentace středních škol v Mohelnici a jejím nejbližším okolí, tedy podpora žáků v zodpovědném přístupu ke své budoucnosti. Setkání se kromě dvou středních škol z Mohelnice zúčastnily školy z Moravské Třebové, Zábřehu a Litovle. Rodiče i žáci se dozvěděli informace o možnostech studia, o dnech otevřených dveří nebo uplatnitelnosti jednotlivých oborů na trhu práce či dalších možnostech vysokoškolského studia. Zástupci škol zodpovídali dotazy rodičů, předávali propagační materiály, diskutovali s učiteli. Rodiče i žáci si tak mohou celý podzim hledat další informace o školách a povoláních, porovnávat nabídky jednotlivých škol. Není to ale jediná podpora, kterou škola deváťákům a jejich rodičům zajišťuje. Kromě pedagogů, kteří jim svět práce přibližují během vyučování, se žáci vydají ještě na přehlídku středních škol Scholaris do Olomouce, kde mohou využít nabízených konzultací s odborníky ve škole i ve firmách.

Nezbývá nám než žákům popřát, ať si svou budoucí školu vyberou dobře, ať se jejich přání změní ve skutečnost a přijímací řízení na střední školu skončí podle jejich představ a potřeb.