Minulý týden žáci čtvrtých ročníků navštívili dětské dopravní hřiště za účelem získání prvního „řidičáku“. Nejprve si ověřili své znalosti v písemných testech zaměřených na pravidla silničního provozu. Poté všechny čekala praktická jízda na dopravním hřišti, kde byli mladí cyklisté průběžně hodnoceni.
Během písemného i praktického přezkoušení děti prokázaly, že se v dopravních situacích dokážou dobře orientovat. Instruktoři ocenili jejich snahu i zodpovědný přístup a úspěšným žákům předali Průkaz cyklisty.
Zpestřením pobytu na DDH byla návštěva pracovníků z odboru dopravy MÚ, kteří dětem po splnění jednoduchých úkolů s dopravní tematikou věnovali drobné odměny.