Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Školní a okresní šachový turnaj ZŠ Vodní na DDM

Školní a okresní šachový turnaj ZŠ Vodní na DDM

V úterý 22. 11. 2022 se v prostorách DDM Magnet Mohelnice konal školní šachový turnaj žáků ZŠ Vodní, kterého se zúčastnilo 12 šachistů. O organizaci a průběhu turnaje se staral šachový rozhodčí Radomír Kolář.

Úterní šachové klání ukázalo, že přední příčky patří zkušeným šachovým hráčům, kteří jsou zároveň členy šachového kroužku při DDM Magnet Mohelnice a Šachového klubu Mohelnice. Díky tomu již nasbírali dostatek zkušeností a hráčské rozvahy, které se projevily na výsledcích turnaje.

Výsledky - 2. stupeň:

Zvítězil Filip Langr (ziskem 6 bodů ze 7) a to jen těsně - díky pomocnému hodnocení - před stříbrným Jakubem Navrátilem (také 6 bodů ze 7). Bronzová příčka patřila Františku Královi (4,5 b. ze 7). Kluky v týmu určitě doplní Matyáš Hulman, který se 4 body obsadil 4. příčku.

Výsledky – 1. stupeň:

První místo získal Jan Fárek (4 body), 2. místo obsadil Daniel Hanousek (3,5 b.) a 3. místo patří Vítovi Urbáškovi (3 b.).

Všichni účastníci si mohli za své snažení vybrat malou odměnu z drobných cen věnovaných ZŠ Vodní a Šachovým klubem Mohelnice, z.s.

Turnaj měl za účel sestavit nejlepší týmy pro okresní kolo soutěže školních družstev, konaného 13,12. 2022 v Šumperku.

I v okresním kole si naši šachisté vedli skvěle.

Mladší družstvo ve složení J. Fárek, M. Sadovskiy a J. Homolák získalo 3. místo.

Starší družstvo ve složení F. Langr, M. Král, J. Navrátil a M. Hulman si vybojoval v konkurenci čtyř dalších týmů krásné 2. místo.

Obě družstva se zúčastní kola krajského a z něj se mohou nominovat třeba i na mistrovství ČR školních týmů, kam už Základní škola Vodní v minulosti postoupila.

Mladým šachistům přejeme hodně štěstí a úspěchu v krajském kole.