Vynikajícího výsledku dosáhli naši žáci ve středu 20. května 2026 na dopravním hřišti v Zábřehu, kde se konalo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Naši školu reprezentovala dvě družstva (mladší a starší kategorie), která postoupila z místního kola konaného 5. 5. 2026 v Mohelnici. Pro obě družstva to byla velká premiéra. Družstvo mladších, složené ze žáků čtvrtých tříd, bojovalo v konkurenci žáků do šestých tříd a družstvo starších ze šesté třídy svedlo boj se žáky do devátých tříd.
Přes všechny nástrahy soutěže, ať už to byla jízda po místním dopravním hřišti, poskytování první pomoci, testové přezkoušení z pravidel silničního provozu či obávaná jízda zručnosti, vedla si naše družstva na výbornou. Družstvo mladších obsadilo po skvělém výkonu druhé místo a družstvo starších zaslouženě místo první. Prvním místem si družstvo starších zároveň zajistilo postup do kola krajského, které se koná 2. 6. 2026 v Prostějově.
Všem soutěžícím děkujeme a starším přejeme co nejlepší výsledek v kole krajském.