V měsíci květnu se uskutečnila beseda s názvem Tonda Obal, která probíhá pravidelně pro 1. – 3. třídy. Cílem programu je podpora vědomí a odpovědnosti za životní prostředí. Žáci se dozvěděli, jak je potřeba třídit odpad, co jsou skládky a recyklování odpadu. Celá beseda probíhala v aktivním zapojením žáků. Na konci získali žáci malou odměnu.