Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 6. ročník okresního kola soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů na ZŠ Mohelnice,

6. ročník okresního kola soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů na ZŠ Mohelnice,Datum konání:
5.4.2019

V pátek 5. dubna 2019 se konal již šestý ročník okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů - OVOV.

Garantem soutěže pro šumperský okres je po celých šest let bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě a mistryně světa z roku 1997 paní Šárka Kašpárková. V letošním roce se okresního kola OVOV  zúčastnilo 200 sportovců (narozených v letech 2004 – 2009) z 11 škol. Z Mohelnice se k účasti do soutěže přihlásily školy - ZŠ Vodní a ZŠ Mlýnská, ze Zábřehu ZŠ Školská, ZŠ Krasohled a ZŠ Boženy Němcové, ze Šumperka ZŠ Sluneční a ZŠ Hanácká, dále ZŠ Úsov, Dubicko, Postřelmov a Ruda nad Moravou. Vzhledem k počtu soutěžících družstev (více než šest), postupují do krajského kola dvě vítězná družstva a první dva jednotlivci z každého ročníku. V okresním kole OVOV plní žáci pouze pět z deseti disciplín – hod medicinbalem, přeskoky přes švihadlo (vzad, vpřed, vajíčko a koníček), trojskok, kliky a  volitelná disciplína - běh 1000 m nebo dribling.

Samotné soutěži předcházela náročná příprava. Bylo nutné zajistit organizátory k jednotlivým stanovištím, do šaten i pro zpracování výsledků, upravit školní hřiště, připravit tabulky pro zápis výkonů soutěžících. Počasí nám opět přálo. Zahájení celého sportovního dopoledne se ujala paní Šárka Kašpárková a ředitel školy pan Ing. Miroslav Hloušek, kteří přivítali nejen všechny sportovce, ale i doprovázející pedagogy a hosty, jimiž byli zástupci města Mohelnice. Ve svém úvodu zdůraznili cíl tohoto projektu, a to zapojit co nejvíce dětí a mládeže do sportovních aktivit a motivovat je ke zlepšování fyzické zdatnosti. 

Celý závod proběhl bez zranění, delších prodlev a hlavně v poklidné atmosféře. K závěrečnému vyhlašování výsledků se sešli sportovci, hosté i organizátoři. Na stupních vítězů stáli zástupci většiny škol. Veliké nadšení prožívalo družstvo ze ZŠ Sluneční ze Šumperka, když vystupovalo na stupínek nejvyšší. Na druhém místě skončilo družstvo ze ZŠ Školské ze Zábřehu. Tyto dvě školy si tím vybojovaly postup do krajského kola, které se bude konat 28. května 2019 v Hranicích na Moravě. Družstva v Hranicích podpoří i 24 úspěšných jednotlivců – 12 děvčat a 12 chlapců (z toho jsou 4 chlapci a 4 děvčata z naší školy). Družstvo žáků z naší školy skončilo na pěkném třetím místě.

Děkujeme všem organizátorům za přípravu a realizaci okresního kola OVOV a postupujícím sportovcům přejeme mnoho úspěchů v kole krajském.

Podrobnější výsledky všech sportovců najdete na webových stránkách www.ceskosportuje.cz  a fotografie na odkazu: https://vodniskola.rajce.idnes.cz