Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Abeceda peněz - společný projekt s Českou spořitelnou

Abeceda peněz - společný projekt s Českou spořitelnouStejně jako v loňském roce tak i letos v říjnu navštívili žáci naší školy pobočku České spořitelny v Mohelnici. Tím odstartovala spolupráce České spořitelny (dále ČS) a naší školy na projektu ABECEDA PENĚZ. V tomto školním roce se tohoto zážitkového programu z oblasti finanční gramotnosti účastní žáci ze 4.A. Z interaktivní exkurze v ČS byli žáci nadšeni, nahlédli do banky „z druhé strany“, vstoupili do míst, kam se veřejnost běžně nedostane. Dozvěděli se spoustu zajímavých a podstatných informací ze světa financí. V první části je čekal finanční kvíz a ve druhé jednotlivá stanoviště v ČS. Zkusili si vložit peníze na účet a následně je mohli vybrat z bankomatu, nechali spočítat mince počítačkou mincí, prohlédli si několik cizích měn, drželi v ruce milion korun českých a prohlédli si bezpečnostní znaky bankovek. Nyní nás čeká druhá část projektu, kdy budeme vytvářet výrobky na náš VÁNOČNÍ JARMARK, který se uskuteční 9. 12. 2019 od 14 hodin na pobočce České spořitelny. Tímto Vás všechny srdečně zvu.

foto1.jpg foto2.jpg foto3.jpg

foto4.jpg foto5.jpg foto6.jpg