Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Biologie a ekologie na ZŠ Vodní

Biologie a ekologie na ZŠ VodníJe konec školního roku 2023/24 a můžeme bilancovat v sekci Biologie a ekologie. Velkou radost nám udělaly Helena Vrbová – kategorie D, Monika Nemravová a Simona Winklerová – kategorie C, které navázaly na naše úspěchy v biologické olympiádě. V silné konkurenci žáků nižších gymnázií se všem třem  podařilo probojovat se do krajského kola BiO a v kategorii C se obě naše žákyně staly úspěšnými řešitelkami tohoto kola. Tato soutěž patří k velmi náročným na přípravu. Skládá se z testu na dané téma, poznávání rostlin, hub a živočichů, laboratorního úkolu. Nedílnou součástí je i vstupní práce, jejíž zpracování je časově velmi náročné.  

V této sekci se věnujeme i ekologii. Opět jsme zařadili akce, které mají u nás tradici - tematické dny, pobyt šestého ročníku na terénním biologicko ekologickém praktiku na Sluňákově, výukové programy, exkurze a výlety do přírody, sběr papíru (6,5 tuny). Do projektu Recyklohraní jsme zapojeni již 16 let. Letos jsme se v rámci celé republiky umístili na 234 místě z 1 611 škol registrovaných v celoroční hře.

Není nám lhostejné ani okolí naší školy, proto jsme nemohli chybět na akci Ukliďme Česko ve spolupráci se společností STURM. Ráda bych tímto chtěla poděkovat všem (kolegům, žákům, rodičům), kteří se do našich akcí zapojili.