Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Cykloturistický kurz žáků devátého ročníku

Cykloturistický kurz žáků devátého ročníkuJako každoročně se žáci devátého ročníku vydali na týdenní cykloturistický kurz. V pondělí 12. června se skupina cyklistů vypravila na cestu do Hynčic pod Sušinou, kde se k nim přidali žáci turisti, které přivezl autobus. Po ubytování jsme se vydali na procházku po okolí a zahráli si seznamovací hry.

V úterý dopoledne jsme zdolávali strmé kopce k horské chatě Návrší a po obědě jsme testovali svou rychlost, hbitost a taky vědomosti při týmových hrách. Ve středu se turisté rozdělili na dvě skupiny. První skupina se vydala na Králický Sněžník a ta druhá do Starého Města. Odvážní cyklisté si vyšlápli na Dalimilovu rozhlednu a chatu Paprsek. Čtvrteční dopoledne jsme strávili delší procházkou a stavěním domečků pro skřítky u vodopádů Prudkého potoka. Celý pobyt byl doprovázen hrami, smíchem a dobrým jídlem. Kurz jsme zakončili vyhlášením výsledků soutěží a diskotékou.

Cykloturistický kurz byl výbornou rozlučkou, moc se nám tu líbilo a dlouho na něj budeme vzpomínat. Za organizaci sportovního kurzu děkujeme paní učitelce Klaudii Vetrové, našim třídním učitelkám, paní asistence, paní učitelce Petře Poučové a panu učiteli Jakubu Havlíčkovi.

 

B. Šemberová, IX. A