Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den dětí 2023

Den dětí 2023V pátek 2. 6. se uskutečnil Den dětí. Do naší školy byli pozváni hasiči Mohelnice. Akce začala cvičným požárním poplachem, při kterém se všechny osoby shromáždily na hřišti. V areálu školy byla nachystána různá stanoviště zaměřená na hasičský sbor, kde jsme se seznámili s tím, jak vypadá hasičský automobil a jak hasiči fungují v různých krizích. Na každém stanovišti si učitelé a starší žáci naší školy připravili různé aktivity. Mohli jsme si tak vyzkoušet hašení hasičskou stříkačkou, běh v plynové masce, záchranu člověka ohroženého požárem, střelbu se vzduchovky do terče, signály pomocí Morseovy abecedy, navigování nevidomého. Prohlédli jsme si lékárničku a učili se, jak obvazovat zraněné. Na stanovištích uvnitř školy jsme si vyzkoušeli montovat svíčky v motoru nebo orientaci v mapě a různé hlavolamy. Den byl skvěle naplánovaný a děti si to moc užily. Děkujeme všem, kteří se podíleli na stanovištích. 

 

Soňa Ellnerová, Jana Habrmanová, Nela Nejezchlebová a Melissa Vybíralová, VIII.D