Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den zdraví na ZŠ Vodní aneb zdraví - nejcenější, co máme

Den zdraví na ZŠ Vodní aneb zdraví - nejcenější, co mámeNapsal Spáčilová Libuše :: [27. 4. 2016 21:55]
 

Ve středu 23. března 2016 se na Základní škole Vodní konal pro žáky osmých tříd již tradiční tematický Den zdraví. Zdraví je totiž to nejcennější, co máme, přestože si to mnohdy neuvědomujeme. Všechny osmé ročníky se rozdělily do skupin a postupně procházely jednotlivá stanoviště s netradičními, zábavnými a především poučnými aktivitami.

Na prvním stanovišti jsme se díky zdravotní sestře paní Mařatové, která nám ochotně poskytla odborné rady, dozvěděli, co bychom měli dělat při vážném úrazu či jak správně provádět první pomoc. Pak následovala krátká procházka do přírody, abychom se řídili heslem pohybem ku zdraví. Program pokračoval zkouškou našich nejdůležitějších smyslů – zraku a sluchu. Díky netradiční prožitkové aktivitě jsme si vyzkoušeli, jaké to je být nevidomým a „osahali jsme“ si Braillovo slepecké písmo. Své sluchové dovednosti jsme otestovali při poznávání filmových a seriálových znělek, nebo běžných zvuků, které nás každodenně provázejí.

Pojem zdraví je neodmyslitelně spjat se zdravou výživou, a proto jsme zavítali i do školní kuchyňky, kde jsme si připravili zdravé a zároveň chutné pokrmy. Na dalším stanovišti jsme si spočítali, kolik škodlivých látek je v našich oblíbených pochutinách. Svá zjištění jsme potom prezentovali ostatním skupinám. Na závěr nás čekala ochutnávka pokrmů, které pro nás připravily ostatní týmy. Všichni jsme odcházeli domů s dobrým pocitem i s myšlenkou, že zdraví máme jen jedno, a proto si ho musíme chránit. Rádi bychom poděkovali paní učitelce Světlaně Kadlčkové, hlavní organizátorce, a všem, kteří pro nás projektový den připravili.

Viktor Pospíšil, VIII.A

100_2613.JPG100_2628.JPG100_2634.JPG100_2645.JPG100_2655.JPGDSC07594.JPGDSC07601.JPG


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.