Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den Země

Den ZeměDatum konání:
21.4.2017

 V pátek 21. 4. 2017 se na naší škole konal pro všechny sedmé ročníky projektový den pod názvem Den Země. Den Země je den věnovaný planetě Zemi. Původně se tento svátek týkal oslavy jarní rovnodennosti a oslavoval příchod jara nyní je to den zaměřený na ochranu životního prostředí. Byli jsme rozděleni do skupin. Každá skupinka si vymyslela originální název, namalovala svou loď a také mapu, kam jsme zakreslovali místa, která jsme při plavbě Dnem Země navštívili.  Na prvním stanovišti jsme se dozvěděli, co dokáže udělat zvýšená hladina oceánů nejen na ostrovech Maledivy, jaké následky má pro nás globální oteplování a co si pamatuje krajina. Další zastávka byla v Asii, kde lidé velmi těžce pracují, např. při těžbě soli. Těžba probíhá za jakéhokoliv počasí a v neúnosných podmínkách. Také jsme si vyzkoušeli, jaké to je, když v důsledku oteplování rozmrzá půda a lidé se brodí v blátě.

Na třetím stanovišti nám paní učitelka pouštěla tradiční písničky, které jsou typické pro daný světadíl. Potom jsme vybírali obrázky a doplňovali k určitým světadílům. Také jsme skládali po sobě jdoucí vývoj v ekosystému. Na poslední zastávce jsme zhlédli zajímavý film namluvený Zdeňkem Svěrákem o naší zničené planetě. Do dotazníků jsme dopisovali chybějící slova, která jsme slyšeli v průběhu promítaného filmu. Na závěr jsme i my přiložili ruku k dílu, abychom matičce Zemi trošku odlehčili, a posbírali jsme odpadky v okolí školy.

Pak se všechny posádky sešly, aby se s ostatními podělily o své dojmy z plavby a přečetly své pětilístky. Myslím si, že Den Země byl pro všechny velmi zajímavý a poučný.

                                                                                                          Veronika Hrochová, VII. A

Závěrečný pětilístek:

Den Země

Zajímavý – poučný

Učil nás – pobavil nás – inspiroval nás

Netradiční - program - o naší – planetě

Svátek Země

 100_3367.JPG 100_3372.JPG 100_3374.JPG

 100_3378.JPG 100_3386.JPG 100_3388.JPG

 100_3393.JPG 100_3395.JPG 100_3398.JPG