Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jak jsem se stal mistrem České republiky

Jak jsem se stal mistrem České republiky



Dobrý den, ahoj,

jmenuji se Tomáš Nantl a jsem mistrem ČR ve střelbě. Musím však začít pěkně od začátku. Můj děda mě před dvěma lety v létě vzal na střelnici do Sudic a tam to všechno začalo. Střelba mě začínala čím dál víc bavit a začali jsme se střelbě věnovat společně s panem Josefem Hlaváčkem – správcem střelnice, který si všiml údajně mého talentu. Pan Hlaváček je bývalý několikaletý reprezentant ČR v brokové střelbě, a tak jsme s tatínkem předpokládali, že střelbě bude rozumět. Začali jsme tedy spolu trénovat. Zanedlouho poté jsem se velkým skokem a posunem díky tréninkům v Sudicích dostal až do sportovního střeleckého klubu SSK Kometa Brno.

Pod křídlo si mě vzal skvělý střelec, dvojnásobný olympionik a mnohonásobný mistr ČR pan Jiří Gach, který mě zároveň s p. Hlaváčkem učí střílet a vedou mne mou střeleckou dráhou. Začátky byly velice těžké. Postupným tréninkem a pílí jsem již v loni začal díky Kometě Brno a důvěře trenéra p. Gacha jezdit po České republice, po mých prvních závodech. Tady jsem nabíral své první zkušenosti v kolotoči závodů. Málokdo ví, že naši střelci patří mezi nejlepší na světě. Díky tomu jsem se seznámil se spoustou osobností, kteří jsou mistři Evropy, světa a i olympijští vítězové. Obvykle jezdím na trénink 2x týdně, ale před závody i 3x týdně.

Letos jsem již nebyl tolik nervózní jako v loni, a proto za můj první úspěch považuji účast na prestižním závodě Memoriálu Miroslava Bednaříka a Bronislava Bechyňského v Brně, na který se sjíždí nejlepší střelci Evropy. Sice jsem na něm nedopadl nejlépe, ale jsem moc rád, že jsem se na tento závod dostal a mohl si zastřílet. Dalším úspěchem byl letos závod Velká cena Armády České republiky v Hradci Králové, kde jsem se probojoval až do finále. Na mistrovství České republiky v trapu v Plzni jsme v létě spolu s dalšími střelci z Komety vybojovali 1. místo v družstvech. Posledním závodem této sezóny bylo Mistrovství České republiky v Double trapu, kdy se střílí na dva terče vypuštěné v jeden okamžik a střelec neví, kam terče poletí. Není to jednoduchá střelecká disciplína, a proto jsem velice rád, že se mi tento závod povedl. Ve svých 13 letech mě Kometa Brno nominovala do kategorie juniorů do 20 let a mně se povedlo vyhrát o 6 holubů – terčů nad všemi svými soupeři. Také s kluky v týmu jsme vystříleli 1. místo v družstvech.

Tak jsem se stal 3-násobným mistrem ČR pro rok 2019. Snad se další úspěchy v budoucnu dostaví.  Tímto bych chtěl poděkovat mým trenérům a celé Kometě, panu řediteli naší školy a mé paní třídní učitelce za jejich podporu, mé rodině, která mi vždy držela palce, ale hlavně mému tátovi a dědovi, protože bez nich by nic z tohoto nebylo.

Výsledky v soutěžích:

 • Sezóna 2018 (12 roků)
  • 3. místo družstev - MČR Brno TRAP junioři do 20 let
 • Sezóna 2019 (13 roků)
  • Nominace na závod Memoriál Miroslava Bednaříka a Bronislava Bechyňského TRAP Brno
  • Velká cena AČR Hradec Králové – účast ve finále dorostenci do 18 let
  • 1. místo družstev - MČR Plzeň TRAP junioři do 20 let
  • 1. místo družstev – MČR Brno Double trap do 20 let
  • 1. místo jednotlivců - MČR Brno Double trap do 20 let

Tomáš Nantl, VIII.A

MČR družstev - dorostenci do 18 let_TRAP Plzeň 2019.jpg MČR jednotlivců - junioři do 20 let_DOUBLE TRAP Brno 2019.jpg MČR družstev - junioři do 20 let_DOUBLE TRAP Brno 2019.jpg