Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Když děti hrají dětem

Když děti hrají dětemDěti z dramatického kroužku ZŠ Vodní si jako každý rok připravily nové divadelní představení. Letos navštěvuje kroužek 38 kreativních malých herců a hereček, a protože jsme chtěli využít jejich potenciál, napsali jsme zábavný autorský příběh o rodině Papričkových, který jsme nazvali Pohodový večer u Papričků. Příprava byla sice náročná, ale velmi zábavná. Na tvorbě se podíleli všichni malí herci, vytvářeli vlastní choreografie, pomáhali s tvorbou scénáře, básní i jednotlivých dialogů. Protože se práce zdařila, rozhodli jsme se pokračovat a momentálně píšeme druhý díl pod názvem Papričkovi na dovolené.
Výsledky naší práce mohli nejprve zhodnotit rodiče i prarodiče na premiéře, která se konala 22. ledna 2019. Vystoupení sklidilo velký úspěch, a proto jsme se rozhodli zahrát další reprízy a udělat radost dětem ze školky i našim spolužákům z I. stupně. Ve čtvrtek 7. 3. čekal naše malé herce náročný den, který zvládli opět výborně. Během dopoledne odehráli dvě představení  - pro své spolužáky z I. stupně a další pro děti z MŠ Na Zámečku. Těšíme se i na další reprízu, na níž přivítáme dětské diváky z MŠ Hálkova a která proběhne ve středu 27. 3. 2019.
Každoroční spolupráce obou mohelnických školek a našeho dramatického kroužku je vždy vynikající a společně strávené chvíle si užívají jak malí herci, tak i nadšení diváci z místních školek. Představení bývá zakončeno zábavným kvízem, který ověří pozornost dětských i dospělých diváků a zatím dopadl vždy na výbornou.

I.stupeň2_.jpg I.stupeň5_.jpg MŠ Zámeček5_.jpg

MŠ Zámeček3_.jpg MŠ Zámeček4_.jpg I.stupeň7_.jpg