Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Lyžařský a snowboardový výcvik žáků 8. třídy ZŠ Vodní

Lyžařský a snowboardový výcvik žáků 8. třídy ZŠ VodníDne 14. března jsme brzy ráno vyrazili na lyžařský výcvik do Hynčic na horskou chatu Sněženka. Přivítalo nás slunné počasí, milý personál, luxusní ubytování a chutná strava. Během lyžování jsme využívali vyhřívanou šestisedačkovou lanovku a na výběr jsme měli celkem ze tří sjezdovek.

I přes teplé počasí, které nám zpříjemnilo lyžování, byly sjezdovky upravené a v dobrém stavu. Žáci byli rozděleni do skupin, některé lyžovaly, jiné jezdily na snowboardu a instruktoři jim po celou dobu byli oporou a pomáhali jim se v těchto zimních sportech zdokonalit. Areál chaty byl vybaven také vnitřním bazénem, bowlingem, billiardem a toto vše bylo žákům k dispozici. Jedno odpoledne jsme věnovali procházce, podívali jsme se do bunkru a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o místní historii. Nedílnou součástí kurzu byly večerní programy, například přednáška zdravotníka, hry pro děti, cestopisný dokument s přednáškou, diskotéka a vyhlášení vítězů soutěže v lyžování a snowboardingu. Nechyběla odměna za nejlépe uklizený pokoj.

Po celou dobu lyžařského kurzu vládla přátelská atmosféra a páteční dopoledne patřilo cestě zpět do svých domovů. Děti si dovezly spoustu hezkých zážitků a už teď se těší na další školní výlety a akce.