Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Místní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

Místní kolo dopravní soutěže mladých cyklistůV úterý 7. května 2024 se žáci naší školy zúčastnili místního kola dopravní soutěže, které se konalo na dětském dopravním hřišti v Mohelnici. Soutěžila smíšená družstva, vždy dva chlapci a dvě dívky, ve dvou věkových kategoriích: mladší kategorie (děti ve věku 10 - 12 let) a starší kategorie (děti ve věku 12 - 16 let).

Soutěžící absolvovali hodnocené disciplíny - simulovanou jízdu městem (jízda po DDH), testy ze znalostí silničního provozu, testy ze zásad poskytování první pomoci a obávanou jízdu zručnosti.

V obou kategoriích soutěžila za naši školu dvě družstva. V mladší kategorii si první zkušenosti s dopravní soutěží připsali žáci ze čtvrtých tříd., kteří obsadili 3. a 6. místo. Ve druhé kategorii obsadila naše družstva 2. a 4. místo. A právě druhé místo bylo postupové do okresního kola, které proběhne 21. 5. 2024 v Zábřehu.

Všichni soutěžící zaslouží poděkování za poctivou přípravu a předvedené soutěžní výkony. Potupujícím do okresního kola blahopřejeme.