Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Místo pedagogů stáli před žáky bývalí spolužáci

Místo pedagogů stáli před žáky bývalí spolužáciNaše deváťáky čeká v novém roce důležité rozhodnutí. Jejich docházka na základní škole se pomalu chýlí ke konci a jejich úkolem je vybrat si střední školu a obor, kde budou pokračovat ve studiu. Kromě návštěv dnů otevřených dveří středních škol, Scholarisu a dalších aktivit, kteří si pro ně připravili pedagogové a tolik potřebné podpory rodičů, ještě deváťákům sdíleli své zkušenosti jejich bývalí spolužáci.

Svátečně vyzdobené školní družiny sloužili jedno předvánoční páteční dopoledne jako zázemí pro studenty středních škol z okolí Mohelnice. Studenti a studentky s lehkostí jim vlastní a s úsměvem na tváři sdíleli své pocity, názory i zážitky ze studia na střední škole jak učebních tak i studijních oborů. Žáci se mohli ptát na jejich zkušenosti, nechat se inspirovat, hovořit s nimi o svých obavách i představách, sdělovali jim zážitky z přijímacího řízení. Studenti také diskutovali s bývalými pedagogy.

Naši bývalí studenti dokázali díky sdílení svých zkušeností a příběhů vytvořit úžasnou atmosféru k zamyšlení, naslouchání. Chtěla bych jim touto cestou upřímně poděkovat, že si i v předvánoční době udělali čas na druhé. Teď už je na deváťácích, aby o sobě přemýšleli, zapomněli na pasivitu a vyšli vstříc svému budoucímu povolání aktivně a zodpovědně.