Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Naše škola se může pochlubit novou venkovní učebnou

Naše škola se může pochlubit novou venkovní učebnouV minulém roce jsme se rozhodli zrealizovat plán vybudovat pro žáky naší školy venkovní učebnu. Učení venku je názorné, třírozměrné a pestré. Přináší mnoho nových podnětů nejen pro naše smysly, ale i pro naše myšlení, a hlavně žáky baví.
Na konci loňského roku v říjnu a listopadu 2020 proběhla realizace projektu venkovní učebny na výuku přírodovědných předmětů.

Návrh a realizace projektu byl vyčíslen na 1 275 000 Kč, z toho jsme obdrželi příspěvek z MAS ve výši 855 000 Kč, zbytek financovala škola z vlastních zdrojů. Venkovní učebna je vybavena interaktivní tabulí a účelným nábytkem pro 30 žáků. Její využívání je jedním ze způsobů, jak ve školním prostředí reflektovat požadavek RVP v oblasti postojů a hodnot environmentální výchovy, která přispívá k utváření zdravého životního stylu.

V učebně a jejím okolí budou vytvořeny podmínky pro výuku přírodovědných předmětů tak, aby došlo ke zpestření vyučovací hodiny.  Dají se zde podnikat rozmanité aktivity. Žáci zde mohou hrát prožitkové hry, pozorovat ptáky na krmítku, využít učebnu na laboratorní práce (složení půdy, stavba květu) nebo vyhodnocovat meteorologická data.
Žáci na I. stupni si v prostorách venkovní učebny mohou zpestřit hodiny prvouky, vlastivědy a přírodovědy, starší žáci pak učebnu využijí nejen v hodinách biologie, ale i zeměpisu, fyziky, chemie a praktických činností.
Žákům navštěvujícím ŠD učebna poslouží k relaxaci a k zájmovému vzdělávání, k rozšiřování vědomostí o přírodě díky práci s přírodním materiálem ve výtvarném a keramickém kroužku. Využita bude i pro účely zájmových útvarů s uměleckým zaměřením v dramatickém, kytarovém a pěveckém kroužku. Pro žáky školy by měla představovat další možnost zážitkového vzdělávání.

Součástí projektu je také realizace stavby skladu materiálů a skleníku, které budou sloužit pro výuku praktických činností.

CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0014383
Projekt je spolufinancován Evropskou Unií.

obr_3.jpg obr_2.jpg obr_1.jpg

obr_4.jpg

Logo_EU_MpMR.PNG