Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Office Arena 2018

Office Arena 2018Datum konání:
14.3.2018

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos se naši žáci z devátých tříd zapojili do soutěže Office Aréna 2018. Cílem této soutěže je motivovat žáky a studenty základních středních škol všech krajů České republiky a Slovenské republiky k práci s moderními informačními technologiemi, a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale i při vstupu na pracovní trh. Neméně důležité je i dlouhodobé porovnání úrovně žáků a studentů v používání moderních informačních technologií. Účastníci v této soutěži dokazují nejen svou technickou zdatnost při práci v aplikacích Microsoft Office – WORD, EXCEL, PowerPoint a OneNote, ale zároveň musí obstát i v prezentačních a komunikačních dovednostech.

Téma letošního ročníku se neslo v duchu výročí Oslav 100 let vzniku republiky. A nebylo to téma jednoduché. Úkolem žáků bylo dle zadání přesně upravit a doplnit text o vzniku Československa ve Wordu, zpracovat anketu v Excelu, vyřešit úkol Co se stalo s posledním českým a slovenským monarchou Karlem I. v PowerPointu a veškeré pracovní poznámky uchovat ve OneNote. V každém programu bylo ještě nutné vyřešit kreativní úkol. Kromě prohloubení dovedností s uvedeným aplikacemi si ještě žáci vyzkoušeli práci s virtuálním datovým úložištěm.

Krajské kolo soutěže proběhlo ve středu 14. března 2018 na Gymnáziu Jana Blahoslava a Střední pedagogické škole v Přerově. Naši školu úspěšně reprezentovali žáci třídy IX.B – KAROLÍNA LOLKOVÁ, ANNE MARIE VACKOVÁ, ANETA VACHALOVÁ A JAN HEJL. Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí a úspěchů v dalších soutěžích.

obr2.jpg obr3.jpg obr5.jpg

obr6.jpg obr9.jpg obr7.jpg

obr8.jpg obr4.jpg obr1.jpg