Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistůVe čtvrtek 11. května 2023 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola dopravní soutěže, které se konalo na dětském dopravním hřišti v Mohelnici. Soutěžila smíšená družstva, vždy dva chlapci a dvě dívky, ve dvou věkových kategoriích: mladší kategorie (děti ve věku 10 - 12 let) a starší kategorie (děti ve věku 12 - 16 let).

Soutěžící absolvovali tyto disciplíny: 1. Pravidla provozu na pozemních komunikacích - teoretická část (test), 2. Pravidla provozu na pozemních komunikacích - praktická část (jízda po DDH), 3. Jízda zručnosti na kole, 4. Zásady poskytování první pomoci.

V obou kategoriích obsadila naše družstva krásná 2. místa. Velké blahopřání a poděkování za předvedený výkon zaslouží v mladší kategorii: Amélie Apoštolová (6.B), Nicola Šilhavá (5.B), Šimon Vančo (6.A) a Daniel Šrot (5.C), ve starší kategorii: Natálie Králová (8.C), Laura Sofie Raichová (8.C), Matyáš Hulman (7.A) a Michal Král (8.C).