Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > OVOV 2023

OVOV 2023Dne 26. 4. 2023 se na hřišti Základní školy Vodní v Mohelnici konal již 8. ročník okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů – OVOV.

Do okresního kola se přihlásilo celkem 11 základních škol – ZŠ Hanácká a ZŠ Sluneční ze Šumperka, ZŠ Vodní i Mlýnská z Mohelnice, ZŠ Ruda nad Moravou, ZŠ Školská a ZŠ Boženy Němcové ze Zábřehu, ZŠ Úsov, ZŠ Postřelmov a Loštice. Do krajského kola postupují první dvě družstva a stejně tak i dva jednotlivci dle ročníku. 

V hodinách tělesné výchovy si žáci vyzkoušeli všech deset disciplín (kliky, sed-lehy, shyby, hod medicinbalem, trojskok, skok přes švihadlo, běh na 1000 m nebo dribling, běh na 60m, hod míčkem a skok daleký), které se plní pro získání různých stupňů odznaku (bronzový, stříbrný, zlatý a diamantový), se na okresním kole OVOV plní pouze pět disciplín – trojskok, hod medicinbalem, skok přes švihadlo, kliky a volitelná disciplína-běh na 1000 m nebo dribling.

Ani letos nechyběl garant tohoto projektu pro Moravu – paní Šárka Kašpárková. Jejím největším úspěchem bylo první místo z Univerziády, stříbro z halového mistrovství Evropy v Göteborgu a bronz z olympijských her v Atlantě. Na mistrovství světa v Athénách v roce 1997 skočila nový český rekord – 15,20 m, a to ji vyneslo na příčku nejvyšší.

I přesto, že ranní teploty byly kolem nuly, se počasí nakonec umoudřilo a vysvitlo sluníčko. K prezenci se dostavilo všech jedenáct škol a soutěžilo celkem 9 družstev a 117 jednotlivců. Paní Šárka Kašpárková a ředitel školy Ing. Miroslav Hloušek zahájili sportovní den krátkým proslovem, kde zdůraznili cíl projektu OVOV, zapojit co nejvíce dětí a mládeže do sportovních aktivit a motivovat je ke zlepšování své fyzické zdatnosti. Všem popřáli hezké sportovní zážitky v duchu fair play.

Závody začaly. Všichni sportovci byli odhodláni podat nejlepší výkony a reprezentovat tak co nejlépe svou školu. Bylo úžasné pozorovat, jak se všichni vzájemně podporují a povzbuzují. K závěrečnému vyhlašování se sešli sportovci, hosté i organizátoři.

 

Soutěž družstev:

1. místo ZŠ Sluneční Šumperk – postup do krajského kola

2. místo ZŠ Vodní Mohelnice (reprezentovali: M. Damajka, D. Zapletal, J. Skopal, V. Macháček, M. Lavičková, A. Gregorová, T. Řehulová, K. Krbcová) – postup do krajského kola

3. místo ZŠ Boženy Němcové Šumperk

  

Soutěž jednotlivců, žáci ZŠ Vodní:

ročník 2008 dívky- 2. místo Adéla Feitová (postup do krajského kola), 3. místo Adéla Navrátilová, 4. místo Marie Kučerová

ročník 2009 dívky- 2. místo Tereza Řehulová, 5. místo Sofie Sokelová, 6. místo Karolína Krbcová, 8. místo Nela Havlíková, 9. místo Leona Pfeifferová, 17. místo Aneta Šťastná

ročník 2010 dívky – 1. místo Michaela Lavičková, 4. místo Anna Gregorová

ročník 2011 dívky – 1. místo Klára Skopalová, 4. místo Elena Králová

ročník 2012 dívky 3. místo Adéla Kárová, 6. místo Nina Langrová, 8. místo Daniela Pallová

ročník 2013 dívky 1. místo Magdaléna Kaplová

ročník 2008 chlapci 8. místo Petr Fiala, 11. místo Jakub Oharek

ročník 2009 chlapci 3. místo Maxim Damajka, 8. místo David Zapletal, 16. místo Ondřej Čep, 17. místo Jakub Skopal

ročník 2010 chlapci 2.místo Tomáš Václavek, 5. místo David Holinka, 6. místo Vojtěch Macháček, 15. místo Tadeáš Berka

ročník 2011 chlapci 6. místo Martin Chudáček

ročník 2012 chlapci 5. místo Dominik Chudáček, 6. místo Kryštof Kotvan, 7. místo Maxim Hamar

ročník 2013 chlapci 1. místo David Kvido Valouch, 3. místo Šimon Rangl

 

Odkaz na fotky: https://petravodni.rajce.idnes.cz/OVOV_2023/

Krajské kolo se bude konat 25 5. 2023 v Hranicích na Moravě.

Všem účastníkům děkujeme a postupujícím přejeme mnoho sportovních úspěchů i v krajském kole.