Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projekt "Den bez aut"

Projekt "Den bez aut"V předposledním listopadovém týdnu se žáci pátých ročníků zúčastnili projektu Den bez aut. Připomněli si tím škodlivost automobilové dopravy, jejíž pohodlnost lidé denně využívají na úkor čistoty životního prostředí.

Jak můžeme cestovat na krátké vzdálenosti, aniž bychom ničili přírodu? Přece pěšky, na koloběžce nebo na kole. Tím nejen šetříme přírodu a náklady na cestování, ale navíc posílíme své zdraví. Proto byl projekt zaměřen především na dopravu pomocí vlastní síly v podmínkách silničního provozu. Mladí chodci a řidiči nemotorových vozidel si nejdříve vyslechli krátké povídání o negativním vlivu dopravy na životní prostředí. Dále si osvěžili již získané znalosti z dřívějších ročníků a dozvěděli nové poznatky v zábavném spotu BESIP. Následovalo skupinové doplnění pracovních listů s dopravní tematikou a tvorba dopravního baneru.

Na závěr čekal účastníky projektu zkušební test, ve kterém si všichni ověřili svoji připravenost k bezpečnému pohybu po silniční komunikaci. A výsledek? Na nástrahy číhající na mladé účastníky v dopravě jsme dobře připraveni!