Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Republikové finále soutěže Office Arena v Praze

Republikové finále soutěže Office Arena v PrazeDne 13. 2. 2024 se na naší škole zahájila soutěž "Office Arena" od společnosti Microsoft. Osmé a deváté třídy zasedly za monitory a psaly test o znalostech služeb Microsoft 365. Po ukončení školního kola, kde jsem skončila jako druhá, jsem se objevila v krajském kole, které se konalo dne 7. 4. 2024.

Za úkol jsme měli vytvořit prezentaci na jedno ze čtyř předem určených témat. Má volba bylo téma "V roli cestovní kanceláře". Zde jsem sklidila velký úspěch a dosáhla jsem prvního místa. Republikové kolo se uskutečnilo v Praze 6. 5. 2024 v budově Microsoftu. Hned při vstupu jsme si museli vylosovat pořadové číslo. Účastníci soutěže a jejich doprovod během čekání mohli poslouchat vzdělávací přednášky například "AI jako kopilot pedagoga" či přednášku od studentů STC (Studentské Trenérské Centrum). K prezentaci před porotou jsme měli mít připravené dvouminutové motivační video, ve kterém jsem hovořila o své práci a škole.

Na závěr celé soutěže, jsme měli prohlídku Microsoft budovy, jejíž interiér jen tak někdo neuvidí. V republikovém kole jsem se sice neumístila „na stupních vítězů“, ale i přesto jsem si celou akci velice užila a přinesla mi mnoho nových zážitků a zkušeností.

Daniela Kašíková, IX. C