Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Spolupracujeme s Univerzitou Karlovou v Praze

Spolupracujeme s Univerzitou Karlovou v PrazeNaše škola je jedna z patnácti škol z České republiky, která se zapojila do projektu Univerzity Karlovy. Jedná se o spolupráci na ověření zahraničního dotazníku a jeho přípravě pro využití v české praxi. Dotazník je určen pro učitele či jiné pedagogické pracovníky a zjišťuje sociální kompetence žáků 1. stupně v prostředí školy. Zaměřuje se na oblast sociálního chování preferovaného učitelem, oblast sociálního chování preferovaného spolužáky a v neposlední řadě na oblast zvládání nároků kladených školou.

Přínosem dotazníku je jeho praktické využití v oblasti školství a školní psychologie. Díky němu bude možné mapovat pokrok žáků ve zmiňovaných sociálních kompetencích po určitém časovém období. Dotazník zároveň může pomoci učitelům či školním psychologům určit, zda (a případně také ve kterých oblastech) žák potřebuje podporu.

Cílem naší školy je pomáhat vědě a výzkumu. Zapojením do projektu věnujeme pozornost zvyšování kvality školního vzdělávání a snažíme se napomáhat pokroku v této oblasti.

dddd.jpg