Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Surfuj bezpečně

Surfuj bezpečněSurfování je skvělý sport, při kterém se na různých typech prken proháníme po mořských nebo umělých vlnách. Provází nás při tom spousta nástrah a nebezpečných situací.

Se slůvkem surfování se ale setkáváme i v jiném než vodním prostředí. Pohyb po internetu - vyhledávání, komunikace, hraní her či online platby, to vše je v současné době samozřejmostí. A stejně jako při pohybu ve vlnách, taktéž zde surfujeme. Surfujeme na vlnách spojujících počítače po celém světě. Světě plném nebezpečí.

Jak vyzrát na nástrahy internetu se žáci čtvrtých tříd naší školy dozvěděli ve druhém prosincovém týdnu v programu primární prevence s názvem "Surfuj bezpečně". Lektoři společnosti KAPPA-HELP seznámili žáky ve čtyřhodinovém bloku s manipulativním prostředím online světa a s nejnovějšími internetovými fenomény. Stranou nezůstaly pojmy jako kyberšikana, sexting, internetové výzvy či mapa pomoci, kam se v případě útoků z digitálního světa obrátit.

Všechny děti se do programu, který zahrnoval nejrůznější aktivity, se zájmem zapojily a odnesly si spoustu nových poznatků.