Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vodnická olympiáda 2022

Vodnická olympiáda 2022Přechod žáka z prvního na druhý stupeň je vždy velká změna. Změna prostředí, předmětů, vyučujících, požadavků a nároků. Zásadní je pro žáky šestého ročníku také změna ve složení třídy a noví spolužáci. Abychom dětem co nejvíce tento přechod usnadnili, konala se letos opět tzv. Vodnická olympiáda, která je vždy plná her, zábavy a smíchu.

 V letošním školním roce se všichni žáci šestých ročníků pěšky vydali spolu se svými novými třídními učiteli a asistenty do Žádlovic. Během cesty všem přišlo vhod malé zastavení na nanuk v restauraci na Pešti. V parku se žáci rozdělili do čtyř družstev, která se průběžně vystřídala na čtyřech soutěžních stanovištích. Děti si s velkým nadšením a zápalem pro hru během plnění disciplín procvičily zrakovou paměť a slovní zásobu. Také si posílily obličejové svaly a koordinaci celého těla. Samozřejmě si užily při hrách spoustu legrace. Noví žáci, kteří letos přišli do kolektivu, se postupně seznámili s ostatními žáky ve třídě a vznikla nová přátelství. Děti byly zvědavé i na své nové učitele, kteří jim tento den připravili a snažili se, aby se nikdo nenudil.

Skvělá nálada, pěkné počasí a příjemně strávené dopoledne na čerstvém vzduchu. To je ten nejlepší start do nového školního roku.