Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Základní škola ve Vodní ulici přivítala širokou veřejnost

Základní škola ve Vodní ulici přivítala širokou veřejnostNapsal Weissová Monika :: [3. 2. 2016 18:34]
Naposledy upravené upravil Spacil Jiri :: [1. 3. 2016 21:21]
 

Hledáte pro své děti školu „s dobrou adresou“? Zajímá vás, jak vypadá a funguje moderní škola 21. století nebo s nostalgií vzpomínáte na svá školní léta? Pak jste byli 10. prosince 2015 přivítáni na Základní škole ve Vodní ulici, která pořádala tradiční Den otevřených dveří.   

Naši hosté mohli nahlédnout do útulných interiérů tříd prvního i druhého stupně, vyzkoušet si, jak probíhá výuka prostřednictvím nejmodernějších technologií, nebo zhlédnout florbalové utkání našich žáků, které probíhalo ve velké tělocvičně. Návštěvníci si prohlédli i účelně vybavená oddělení školní družiny a moderně zrekonstruovaný školní klub, které slouží k volno-časovým aktivitám dětí prvního i druhého stupně. Žáci zde mohou v rámci uměleckých, jazykových, přírodovědných i sportovních kroužků rozvíjet své vlohy a nadání, jež zúročí nejen ve výuce, ale i soutěžích vyhlášených MŠMT, kde dosahují pravidelně vynikajících výsledků.

Příjemným místem, kde žáci i učitelé doplňují energii, je školní jídelna, která se snaží uspokojit i náročnější strávníky výběrem ze dvou jídel a podáváním kvalitní vyvážené stravy odpovídající dnešním trendům zdravé výživy. Ti, jejichž kroky zamířily do školní jídelny, mohli ochutnat a sami posoudit.

Stalo se již tradicí naladit naše hosty na blížící se vánoční svátky, a proto si děti připravily pro své blízké překvapení v podobě Vánočního koledování.  

Milovníky tance potěšila v úvodu taneční skupina X-treme se svou originální plesovou formací Ledové království. Tanec vystřídal zpěv bratrů Kolářových, kteří velmi úspěšně vystupují pod názvem Duo dvě Ká. K vánočnímu času patří neodmyslitelně koledy, a tak se hosté mohli zaposlouchat do zvonivých hlásků dětí pěveckého sboru Rolnička pod vedením paní Marie Nevímové. Sváteční pásmo obohatily svým zpěvem Addams sisters – sestry Adamcovy nebo Julie Petříková. Nechyběla ani kapela Vodníci, která potěšila publikum svými jedinečnými autorskými písněmi. Na závěr předvánočního odpoledne si diváci vychutnali klasické i méně známé koledy v podání pěveckého sboru Rolnička za doprovodu dětí kytarového kroužku. Vánoční přání, která děti vyrobily pro své nejbližší, byla posledním dárkem a zároveň poděkováním za návštěvu i společně strávený čas.

Dík patří paní Věře Štaiglové, hlavní organizátorce, dětem, které předvedly své taneční, pěvecké i hudební nadání, ale i těm kteří pomáhali s přípravou a organizací svátečního odpoledne. Celé pásmo kultivovaně, a přitom zábavně provázel slovem náš bývalý žák Šimon Švub, moderátor Mohelnické televize. I jemu patří velký dík.

Naše dveře jsou pro Vás otevřeny po celý rok. Přivítáme Vás 10. a 11. února 2016, kdy proběhnou zápisy dětí do prvních tříd, budeme rádi, když se zapojíte do tradičních pracovních dílen a dalších akcí, které jsme pro Vás i Vaše děti v letošním roce připravili. Brzy na viděnou…

 obr01.jpgobr03.jpgobr02.jpgobr06.jpgobr05.jpgobr04.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.