Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Základní škola Vodní opět pořádala okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

Základní škola Vodní opět pořádala okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězůNapsal Spáčilová Libuše :: [18. 5. 2016 10:42]
Naposledy upravené upravil Spáčilová Libuše :: [18. 5. 2016 10:57]
 

V pátek 29. 4. 2016 se na hřišti Základní školy Vodní v Mohelnici konal již 3. ročník okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů – OVOV. Oproti loňskému roku naše řady rozšířila Základní škola Hanácká ze Šumperka, takže soutěžilo celkem osm škol: ZŠ Dubicko, ZŠ Nový Malín, ZŠ Vodní i Mlýnská z Mohelnice, ZŠ Ruda nad Moravou, ZŠ Sluneční Šumperka a ZŠ Zábřeh.

Při počtu nižším než šest družstev by postupovalo do krajského kola pouze jedno družstvo a z každého ročníku jeden jednotlivec. Takto mohli opět postupovat dva jednotlivci i dvě družstva. Z deseti disciplín, které se plní pro získání různých stupňů odznaku (bronzový, stříbrný, zlatý a diamantový), se na okresním kole OVOV plní od letošního roku jen pět disciplín – hod medicinbalem přes hlavu, přeskoky přes švihadlo, trojskok, kliky a běh na 1000 m nebo dribling. Byl vynechán běh na 60 m.

Ani letos nechyběl garant naší soutěže, bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě a mistryně světa z roku 1997, Šárka Kašpárková a její partner Michal Pogány.

Počasí nám přálo, takže jsme mohli s úsměvem na tváři zahájit soutěž. Toho se ujala trojskokanka Šárka Kašpárková, ředitel ZŠ Vodní Ing. Miroslav Hloušek a starosta města Mohelnice Ing. Pavel Kuba. Hosty byli další zástupci města Mohelnice – místostarostka Jana Kubíčková a Bc. Barbora Chalupová. Zdůraznili náš společný cíl, podporovat a pěstovat v dětech přirozený vztah k pohybu a sportu.

Celý závod proběhl v duchu fair play. Na stupních vítězů tak mohli stát zástupci většiny škol. Veliké nadšení prožívali sportovci naší školy. Tým ZŠ Vodní se zaslouženě umístil na druhém místě a vybojoval si tak postup do okresního kola, které se bude konat 7. 6. 2016 v Hranicích na Moravě. Všem postupujícím gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v okresním kole.

 

                                                                                              Mgr. Hana Matoušková

 Foto_1.jpg Foto_3.jpg Foto_4.jpg Foto_5.jpgFoto_6.jpg Foto_7.jpg Foto_9.jpgFoto_10.jpg Foto_11.jpg Foto_12.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.