Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Realizované projekty > Inovace výuky angličtiny s podporou informačních technologií

Inovace výuky angličtiny s podporou informačních technologií[22. 9. 2013 22:20]
Naposledy upravené upravil Spacil Jiri :: [19. 10. 2015 21:19]
 
 
eu_logo.jpg
 

Identifikace projektu
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/14.0129

Číslo Prioritní osy: 7.1 - Počáteční vzdělávání
Oblast podpory: 7.1.1 - Zvyšování kvality ve vzdělávání

 

speaking7.jpgeuforall.jpg

 

Ve školním roce 2012/2013 jsme se zapojili do projektu Inovace výuky angličtiny s podporou informačních technologií, který realizovalo občanské sdružení EUFORALL a který byl financován z prostředků Evropských strukturálních fondů a ze státního rozpočtu České republiky. Cílem projektu se stala praktická výuka angličtiny a rozvoj prezentačních, diskusních a argumentačních dovedností žáků 7.- 9. tříd základních škol.

Výuku, na naší škole známou jako zájmový útvar Prezentace v AJ, vedeme i po ukončení projektu podle výukových materiálů zaslaných realizátorem (jsou dostupné na webových stránkách projektu www.games4english.cz). Po celou dobu klademe důraz na aktivní účast žáků ve výuce, rozvíjení jejich schopnosti samostatně přemýšlet a spolupracovat s kolektivem. Prostřednictvím her žáky učíme, jak prezentovat své názory, vědomosti a jak je obhájit. To vše samozřejmě realizujeme v angličtině.Žáci si díky interaktivnímu kurzu osvojují cizí jazyk rychleji, přirozeněji a trvaleji. Získané znalosti I dovednosti využijí při dalším studiu i v praktickém životě.

Projekt, do kterého se zapojilo celkem 20 škol ze tří krajů (Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský), byl ve školních letech 2011/2012 a 2012/2013 zakončen soutěží o nejlepšího řečníka. Výherce soutěže získal týdenní zájezd do Velké Británie pro dvě osoby.

Děkujeme občanskému sdružení EUFORALL za to, že se naše škola mohla zapojit do projektu, který nám nabídl mnoho nových příležitostí k tomu, jak lze učinit nejen výuku AJ více atraktivní, ale také k tomu, jak vést žáky k správnému prezentování svých myšlenek a postojů.

 

100_9294.jpg 100_9298.jpg 100_9303.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů