Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den se sportovcem

Den se sportovcem



Naše škola už je několikátým rokem zapojena do největšího sportovního projektu v České republice – Olympijského víceboje, který je určen základním školám a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií.

Po celý školní rok žáci v hodinách tělesné výchovy plní nejrůznější sportovní disciplíny, následně jsou výsledky zapisovány do portálu Olympijského víceboje, za které škola sbírá body. Čím více má škola zapojených žáků, tím je větší pravděpodobnost, že bude v osudí o zajímavé ceny. Na naši školu se minulý školní rok usmálo štěstí, patřili jsme totiž ke dvanácti vysolovaným školám z celého Česka, do kterých měl přijet známý olympionik. Náš „Den se sportovcem“ se konal 18. 10. 2023 a přijela k nám nejen paní Kašpárková, která je tváří Olympijského víceboje již několik let, ale i moderátor a kouzelník Pavel Dolejška, bývalý československý reprezentant na 110 m překážek a současný sportovní manažer Olympijského víceboje Petr Obdržálek, fotograf Radek Míča, ale hlavně bývalá vicemistryně světa, mistryně Evropy a několikanásobná mistryně České republiky v basketbalu, rodačka z nedalekého Šumperka, Ivana Večeřová. Pro děti byla připravena beseda s již zmíněnou paní Večeřovou, která nám pověděla několik zajímavostí z její sportovní kariéry, Poté byl pro děti z třetích ročníků nachystaný pohybově-naučný program. Žáci se dozvěděli zajímavosti o olympijských symbolech, fair play, ale i o manželech Zátopkových a vyzkoušeli si také nové hry a soutěže, které je moc bavily.

Na závěr proběhla autogramiáda a focení.  Věřím, že si děti odnesly z příjemně stráveného dne nejen nové zážitky, ale i motivaci sportovat.