Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mezinárodní testování z matematiky a přírodních věd

Mezinárodní testování z matematiky a přírodních vědV mezinárodním testování z matematiky a přírodních věd jsou výsledky žáků ZŠ Vodní nad celorepublikovým průměrem

Žáci Základní školy ve Vodní ulici byli na jaře roku 2023 vybráni, aby se zapojili do mezinárodní projektu TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study). Projekt se zaměřuje na zjišťování úrovně vědomostí a dovedností žáků 4. a 8. ročníku povinné školní docházky v matematice a v přírodních vědách.

Do hlavního šetření bylo zapojeno 192 základních škol a 28 víceletých gymnázií z celé České republiky. Na jaře roku 2023 se ho zúčastnilo přibližně 8500 žáků osmého ročníku základních škol a odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií.

Žáci ZŠ Vodní navázali na úspěch z předchozího roku, kdy v mezinárodním šetření PISA měli mezi základními, dokonce i středními školami nadprůměrné výsledky. V testování TIMSS v matematice byla celková průměrná úspěšnost vybraných základních škol 47,3%. Žáci ZŠ Vodní byli v matematice oproti celorepublikovému průměru lepší o 24,9%, tzn. 72,2%.

I testy z přírodních věd ukázaly, že naši žáci jsou na tom s vědomostmi a dovednostmi lépe než žáci ostatních testovaný škol. Průměrná úspěšnost našich žáků je 74,1%, zatímco celorepublikový průměr je 61,0%.

Díky mezinárodnímu šetření jsme získali zpětnou vazbu s pozitivním hodnocením. Potvrzuje se, že naše volba výukových metod a organizačních forem výuky je správná.

Našim žákům přejeme, aby zažívali úspěch a dokázali se postavit čelem výzvám, které je posouvají dopředu.