Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dramatický kroužek

Dramatický kroužekRok uplynul a děti z dramatického kroužku od podzimu trénovaly nové vystoupení. Naučili jsme se tři krátké balady – O človíčkovi, O Škaredici, O osmero pastelkách. Jako předlohy nám posloužily knihy od Karla Jaromíra Erbena – Kytice a dále pohádka Sedmero Krkavců od Boženy Němcové.

Pilně jsme cvičili jsme a tvořili. Před Vánocemi jsme se odměnili „toustováním a mlsáním“, a pak nás čekalo soustředění. Přespávací akce proběhla z 23. na 24. února a bylo to skvělé. Vařili jsme, tančili na diskotéce, prožili jsme večerní dobrodružství při noční výpravě.  Hráli jsme hry a taky trénovali, protože nás 26. února čekala premiéra.

Vystupovali jsme třikrát, nejprve pro naše žáky prvního stupně, pak nás přišly navštívit děti ze školek, Na Zámečku i z Hálkové, a nakonec naši nejbližší – rodiče, tety, babičky, kamarádi….

Při každém vystoupení se děti zlepšovaly, byly si jistější a více si herectví užívaly. S dětmi ze školky jsme si po představení společně i zatančili. Odpoledne jsme navíc přidali kvízové otázky pro rodiče.

Odměnou nám byl potlesk, kytičky, poděkování od diváků a taky bohaté občerstvení. Chtěla bych poděkovat dětem za jejich snahu a aktivitu. Rodičům za to, že nám pomáhají, paní Gallové, Dostálové a jejich dětem za krásné kulisy, panu Radku Krylovi za ozvučení a zapůjčení techniky a také kolektivu naší kuchyně, který nám navařil a pomohl s přípravou občerstvením pro rodiče. A paní Neumanové za výborné koláče.

14. dubna se těšíme do olomouckého divadla na Louskáčka a Bonbónovou vílu.