Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistůVe čtvrtek 19. května 2022 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola dopravní soutěže, které se konalo na dětském dopravním hřišti v Mohelnici. Soutěžila smíšená družstva, vždy dva chlapci a dvě dívky, ve dvou věkových kategoriích: mladší kategorie (děti ve věku 10 - 12 let) a starší kategorie (děti ve věku 12 - 16 let). Soutěžící absolvovali hodnocené disciplíny - simulovanou jízdu městem (jízda po DDH), písemné testy ze znalostí silničního provozu, zásady poskytování první pomoci a obávanou jízdu zručnosti. V obou kategoriích obsadila naše družstva krásná 2. místa. Velké blahopřání a poděkování za předvedený výkon zaslouží v mladší kategorii Amélie Apoštolová (V. A), Nicola Šilhavá (IV .B), Šimon Vančo (V. A) a Daniel Šrot (IV. C), ve starší kategorii Natálie Králová (VII. C), Laura Sofie Raichová (VII. C), Tomáš Hájíček (VII. C) a František Král (VIII. A). Poděkování zaslouží i náhradníci Adéla Hetflajšová (VII. C) a Dominik Appel (VIII. A), kteří byli připraveni zaskočit za případně indisponované soutěžící a v místě soutěže pomáhali s videodokumentací a organizací při přesunech družstev na soutěžní stanoviště.