Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úspěšné zkoušky mladých řidičů

Úspěšné zkoušky mladých řidičůKaždý rok žáci čtvrtých ročníků napjatě očekávají příchod měsíce dubna. V tomto měsíci totiž mají možnost složit svou první „řidičskou zkoušku“ a získat Průkaz cyklisty. Proč právě čtvrťáci? Většina z nich dosáhne věku deseti let a od této chvíle se mohou vydat na pozemní komunikaci bez staršího doprovodu.

Na úspěšné složení zkoušky se mladí řidiči připravují už od první třídy. Ve čtvrté třídě příprava vrcholí podzimní návštěvou dětského dopravního hřiště, kde děti absolvují teoretickou i praktickou část přípravy ke zkouškám. Teoretické znalosti si prohlubují v zimním bloku dopravní výchovy, kde řeší jednoduché i složité dopravní situace a opakují nabyté vědomosti. Završením veškerých příprav je právě jarní zkouška mladého cyklisty, která se skládá z části teoretické (test) a praktické (simulovaná jízda městem po dopravním hřišti).

V letošním školním roce vyrazili ke zkouškám žáci z tříd 4.A a 4.B v pondělí 25. dubna, žáci z třídy 4.C v květnu v obávaný pátek třináctého. Přezkoušení ale dopadlo pro všechny na jedničku a všichni účastníci si mohli zaslouženě odnést svůj první „řidičák“.

Všem novým řidičům přejeme mnoho bezpečně najetých kilometrů!