Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Přírodovědná exkurze na Dlouhé Stráně

Přírodovědná exkurze na Dlouhé StráněDne 10. 10. 2022 se třída VIII.B zúčastnila exkurze na Dlouhé Stráně. Už ve škole jsme se rozdělili na 3 skupiny. Každá skupina dostala svoje měřidlo (váhy, zemní teploměr a hlukoměr) a vytvořila si hypotézu na přírodovědné téma, které si sama zvolila a cestou na horní nádrž ověřila, zda platí, nebo ne. Tímto způsobem jsme se seznámili s badatelstvím.

Na naši dobrodružnou cestu za zážitky jsme se vydali vlakem a pěšky do cíle vzdáleného asi 15 kilometrů. Cesta nahoru byla sice dost namáhavá, ale měli jsme spoustu krásných výhledů do okolí, na lesy, které se nádherně zbarvily do barev podzimu, vesnice a městečka v údolí. Také jsme zkoumali pravdivost našich hypotéz. Od horní stanice lanovky už takové prudké stoupání nebylo, šli jsme mnohem rychleji a konečně dorazili do cíle. Sice tam dost foukalo, ale měli jsme možnost vidět televizní vysílač Praděd a obrovskou nádhernou vodní plochu, jejíž rozloha nás překvapila. Udělali jsem si pauzu, vyfotili se, posvačili, obešli horní nádrž a seběhli dolů do lyžařského areálu.

Nakonec jsme byli dost rychlí, a proto jsme čas do odjezdu vlaku využili k několika aktivitám. Nejdříve jsme řešili rébusy, ve kterých byla zašifrována fakta o vodní elektrárně Dlouhé Stráně a vzájemně si sdělili, jak dopadly naše hypotézy. Těsně před odjezdem vlaku jsme si ještě zahráli přírodní pexeso. Zpátky do Mohelnice jsme se vrátili sice unavení, ale s mnoha zážitky.

 

Odkaz ke shlédnutí naší cesty:

https://www.relive.cc/view/v7O95yzNBQO 

 

Denisa Masaryková, VIII.B