Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projektový den - Antonín Brus - 2. stupeň

Projektový den - Antonín Brus - 2. stupeňDatum konání:
14.9.2018

Vedení města Mohelnice přišlo s myšlenkou připomenout si významné mohelnické rodáky a Základní škola Vodní se rozhodla tento zajímavý projekt podpořit. V pátek 14. září 2018 si žáci 9. A připravili pro své spolužáky 2. stupně projektový den, který měl připomenout život a dobu Antonína Bruse, významného mohelnického rodáka, který se narodil přesně před 500 lety.
    Pro naše spolužáky jsme připravili 9 rozmanitých stanovišť, kde jsme je prostřednictvím prezentace seznámili například s osobností Antonína Bruse, Martina Medka nebo Svaté Anežky, připomněli jsme jim známé památky Mohelnice a zprostředkovali jsme informace o heraldice, arcibiskupství či řádu křížovníků. V každé pracovní dílně si naši spolužáci navíc vyzkoušeli netradiční soutěže, kvízy nebo pohybové aktivity souvisejícím s tématem. Tato akce nebyla určená jen žákům 2. stupně naší školy, ale i veřejnosti, která si podobné aktivity mohla vyzkoušet v neděli 16. 9. 2018 na Kostelním náměstí v Mohelnici.

    Myslím si, že celá akce byla velmi povedená. Vyzkoušeli jsme si nelehkou roli učitelů, díky vzájemné spolupráci jsme zorganizovali dopolední program pro naše spolužáky a aktivně se zapojili do oslav města k 500. výročí narození Antonína Bruse.
Naše velké díky patří paní učitelce Mileně Šteffkové, Nikole Rattayové a Libuši Spáčilové i všem dalším kantorům, kteří nám nabídli pomocnou ruku.  

obr1.jpg obr2.jpg obr4.jpg

obr5.jpg obr3.jpg