Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úspěchy mladých informatiků ve školním roce 2017/2018

Úspěchy mladých informatiků ve školním roce 2017/2018   Stejně jako v předchozích letech, tak i v loňském školním roce, se naši žáci zapojili do soutěží v informačních a komunikačních technologiích. V soutěži prezentací s dopravní tématikou Klady a zápory elektromobilů, kterou vyhlašuje Střední průmyslová škola automobilní v Zábřehu, obsadila naše žákyně Karolína L. 1. místo.
   V soutěži Prezentiáda se žáci osmých i devátých tříd probojovali ze školních kol do kola krajského, které proběhlo v prostorách Moravské vysoké školy v Olomouci. Zde školu úspěšně reprezentovaly týmy Duo Kann, Brunetky, VEPKy a tým 011. V silné konkurenci získal krásné 2. místo tým Duo Kann.
   Třetí a nejnáročnější soutěž, které se naši žáci devátých tříd v předmětu IKT zúčastňují, je soutěž OFFICE ARENA. Účastníci z ČR i SR dokazují v této soutěži nejen svou technickou zdatnost při práci v aplikacích Microsoft Office – WORD, EXCEL, PowerPoint a OneNote, ale zároveň musí obstát i v prezentačních a komunikačních dovednostech.Téma letošního ročníku se neslo v duchu výročí Oslav 100 let vzniku republiky. A nebylo to téma jednoduché. Úkolem žáků bylo dle zadání přesně upravit a doplnit text o vzniku Československa ve Wordu, zpracovat anketu v Excelu, vyřešit úkol Co se stalo s posledním českým a slovenským monarchou Karlem I. v PowerPointu a veškeré pracovní poznámky uchovat ve OneNote. V každém programu bylo ještě nutné vyřešit kreativní úkol. Kromě prohloubení dovedností s uvedeným aplikacemi si ještě žáci vyzkoušeli práci s virtuálním datovým úložištěm.
   Krajské kolo OFFICE ARENY proběhlo na Gymnáziu Jana Blahoslava a Střední pedagogické škole v Přerově. Naši školu úspěšně reprezentovali žáci třídy IX. B – Karolína L., Anne M. V., Aneta V. a Jan H. Z tohoto kola si naše škola odnesla 1. a 2. místo. Do národního kola ze všech krajů ČR a SR mohl postoupit jen jeden soutěžící a to z 1. místa krajského kola. Průběhu národního kola se ujal pořadatel a vyhlašovatel soutěže společnost Microsoft se sídlem v Praze. I když jsme v tomto kole na nejvyšší příčky již nedosáhli, odměnou nám byla exkurze v prostorách společnosti Microsoft, cenné zkušenosti a krásný výhled na Prahu ze střechy hostující společnosti.

Kaja_Anne2.jpg Verca_Peta1.jpg

logo_2018.PNG

Budova_Microsoft.jpg