Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vánoční koledování 2022 na ZŠ Vodní opět s diváky

Vánoční koledování 2022 na ZŠ Vodní opět s divákyPo dvou letech se na ZŠ Vodní opět konalo Vánoční koledování za přítomnosti diváků. Ve čtvrtek 15.12. 2022 se v krásně vyzdobené tělocvičně naší školy sešli dopoledne žáci I. stupně a odpoledne rodiče, příbuzní a přátelé naší školy, aby společně navodili pravou vánoční atmosféru.

Do přípravy akce se zapojili členové zájmových kroužků naší školy, ale i další aktivní žáci pod vedením pedagogů naší školy. Velká tělocvična byla vánočně vyzdobena pracemi našich žáků a členů výtvarného kroužku, kteří výzdobu připravovali v rámci hodin výtvarné výchovy, ale i v odpoledních hodinách ve školní družině. U vchodu do tělocvičny probíhala výstavka prací dětí keramického kroužku. Vánoční punč a cukroví připravily děti z kroužku Vaření. V programu vystoupily tanečnice z VIII.B, hudební skupina Croix /kroa, finalisté školního kola soutěže Hlas Mohelnicka, pěvecký sbor Rolnička a kroužek Hra na kytaru a ukulele. Závěr patřil již tradičně společnému zpívání a muzicírování. Celým programem nás roky provázel bývalý žák naší školy Šimon Švub. Ten je nyní již zpravodajem České televize, a tak se letos moderátorského mikrofonu poprvé ujaly nadějné moderátorky, které navštěvují teprve 4. třídu- Ema Kaplová a Sofie Jořenková. Přítomným divákům byla na závěr rozdána vánoční přáníčka, která také vyráběli naši žáci pod vedením svých učitelek, vychovatelek a asistentek. V programu vystoupilo víc než 50 účinkujících.

Akce se dle ohlasu přítomných diváků, ale i účinkujících velmi líbila. Sestříhaný záznam koledování již nyní najdete na Youtube kanálu ZŠ Vodní Mohelnice. https://youtu.be/5VkYcqfsrvoVšem, kteří tímto přispěli k navození pohodové předvánoční atmosféry, patří opravdu velké poděkování.