Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Turnaj 5. tříd ve vybíjené

Turnaj 5. tříd ve vybíjenéVybíjená patří mezi kolektivní sporty. A proč vůbec sportovat, a ještě k tomu kolektivně? Sport je fyzická aktivita, která nám formuje postavu, vylepšuje zdraví a zvyšuje fyzickou kondici. Také nás chrání před civilizačními chorobami, zlepšuje náladu a kvalitu spánku. V kolektivu sport navíc přináší disciplínu a pomáhá budovat sociální vazby. Děti se učí práci v týmu, vzájemné spolupráci, hře fair play. Odměnou jim je motivace k dalším úspěchům.

Sportovního i kolektivního soupeření se zúčastnili v pátek 13. ledna žáci pátého ročníku. Do každoročního turnaje ve vybíjené, tentokrát přeloženého z důvodu nemocnosti z listopadu na leden, se zapojili dívky a chlapci ze tříd 5.A, 5.B a 5.C. Hrálo se systémem každý s každým, vždy po dobu 2 x 7 minut. O konečném výsledku rozhodoval počet "vybitých" hráčů.

Turnaj proběhl bez problémů, bez zranění a bez sporných situací. Provázela ho spousta emočních situací plných radosti, občas i méně radostných. Vše ale probíhalo v duchu fair play, takže po skončení turnaje se všichni hráči rozcházeli s pocitem příjemně strávených chvil se spolužáky a kamarády. Vyhráli všichni, jen to pořadí na bedně bralo ohled na "vybité" hráče. První místo obsadila třída 5.A, druhé místo třída 5.B a třetí místo třída 5.C. Blahopřejeme!