Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021 - rozklikněte

Zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021 - rozklikněteZápis dětí do 1. tříd bude probíhat od 6. dubna do 30. dubna 2020.

Vážení rodiče a zákonní zástupci,

na základě opatření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nebudou prováděny zápisy do prvních tříd s osobní účastí dětí ve škole. K povinné školní docházce budou zapsány děti narozené do 31. srpna 2014 a děti, kterým byl v loňském roce udělen odklad povinné školní docházky.

Podání přihlášky je možné následujícími způsoby:

  • podání elektronické přihlášky – přes odkaz na webových stránkách školy (po zadání a vyplnění vám bude odeslán e-mail na adresu, kterou uvedete ve formuláři). Dále postupujete dle pokynů v zaslaném e-mailu. Podepsanou přihlášku doručte do školy jedním z uvedených způsobů. 
  • stažení formuláře přihlášky (přihlášku je možné vytisknout z webových stránek z dokumentů školy, vyplnit, podepsat zákonným zástupcem a zaslat poštou nebo vložit do schránky základní školy)
  • osobní vyzvednutí a podání přihlášky (je předem nutná telefonická konzultace s pracovníkem kanceláře  školy)

Na konci tohoto článku naleznete:

  • žádost zákonných zástupců k přijetí k základnímu vzdělávání (přihláška k vytisknutí)
  • žádost zákonného zástupce o odklad povinné školní docházky

V případě, že zákonní zástupci budou žádat o odklad povinné školní docházky, je nutné současně s podepsanou přihláškou dodat:

  1. žádost zákonného zástupce o odklad povinné školní docházky a následně do 30. května 2020
  2. doporučení pedagogicko-psychologické poradny, nebo speciálního pedagogického centra, které provedlo odborné vyšetření školní zralosti dítěte
  3. doporučení odborného lékaře nebo klinického psychologa

V případě dotazů nás kontaktujte v době od 7.00 – 12.30 hodin na telefonním čísle 606 745 743, 583 462 150 nebo prostřednictvím e-mailu zs.vodni@zsm.cz.

Na Vás a Vaše děti se těší vyučující budoucích prvních tříd Mgr. Vilma Klímová, Mgr. Jarmila Straková a v případě dostatečného množství dětí i Mgr. Silvie Olbertová.

 Ing. Miroslav Hloušek
ředitel školy

Přihláška k zápisu do 1. třídy pro rok 2020/2021: pdf - zde ...

Žádost o odklad povinné školní docházky: pdf - zde ...

Žádost o odklad povinné školní docházky: docx - zde ...