Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Realizované projekty > Nenávist na internet nepatří

Nenávist na internet nepatříNapsal Spacil Jiri :: [18. 12. 2015 21:29]
Naposledy upravené upravil Spacil Jiri :: [18. 12. 2015 22:08]

 

Neboj_se_promluvit-logo1.jpg

 

NAŠE ŠKOLA SE ZÚČASTNILA PROJEKTU NENÁVIST NA INTERNET NEPATŘÍ VE SPOLUPRÁCI SE SDRUŽENÍM D, Z. S.

Děti z druhého stupně byly v rámci projektu seznámeny se stránkami www.nebojsepromluvit.cz , na kterých mohou najít informace o problematice kyberšikany, jak předcházet projevům nenávisti na internetu nebo jak se jim bránit. Nejdůležitějším obsahem stránek je ovšem aktuální seznam odborných pracovišť, nízkoprahových center a linek bezpečí, kam se mohou oběti kyberšikany nebo její svědci obrátit a žádat o podporu nebo pomoc.

Vybraná třída starších žáků také prošla interaktivním divadlem fórum Sdružení D, ve kterém měla možnost vyzkoušet si nanečisto možnosti řešení problematických modelových situací týkajících se kyberšikany nebo projevů nenávisti na internetu – např. rozpoznání hatespeech, obrana proti internetovému útoku, asertivita a angažovanost v boji proti bezpráví apod. Vše bylo dětem předáno přes příběhy vrstevníků, které tvoří divadelní představení, do něhož mohly děti vstoupit a změnit směřování životních peripetií Denisy, Anety nebo Romana.

Z dětí, jež se programu zúčastnily, bylo vybráno ve spolupráci s lektory programu několik dobrovolníků, kteří uskuteční informační kampaň mezi žáky 6. – 9. tříd. Díky kampani se pak myšlenka projektu rozšíří do povědomí celého 2. stupně.

Program navázal na minimální preventivní program naší školy a vhodně tak doplnil základní strategii školy zajišťující prevenci rizikového chování žáků.

Navštivte webové stránky www.nebojsepromluvit.cz a www.sdruzenid.cz!

Sledujte videa k projektu:

Největší borka :D http://youtu.be/gEe-8quNQmw

Obchoďák http://youtu.be/jdc6qzU2ulg

Program Fond pro nestátní neziskové organizace podporuje projekt Nenávist na internet nepatří.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.czwww.eeagrants.cz


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů